jak wybrać opaskę sportową
Fot. Pexels.com

Smartband to wielofunkcyjne, nowoczesne urządzenie, służące do mierzenia licznych parametrów w ciągu dnia. Dedykowane jest głównie dla osób aktywnych fizycznie, którym zależy na monitorowaniu podstawowych funkcji życiowych. Na rynku pojawiło się kilka głównych marek, co utrudnia wybór odpowiedniego urządzenia. Jak wybrać smartband? Przedstawiamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Zalety urządzenia

Za nim przejdziemy do wskazówek, dotyczących tego, jak wybrać smartband, warto przybliżyć atuty tego wielofunkcyjnego urządzenia. Zacznijmy od najważniejszego dla wielu argumentu – niskiej ceny. Wbrew pozorom opaska sportowa jest tania, dzięki czemu można ją nabyć naprawdę niewielkim kosztem. Produkt ten w sklepach z elektroniką kosztuje maksymalnie do kilkuset złotych. To dobra cena, biorąc pod uwagę zakres możliwości tego urządzenia. Co więcej, smartband jest niewielkich rozmiarów, co sprawia, że nie przeszkadza on zupełnie podczas uprawiania sportu. Niektóre modele, oprócz wbudowanych podstawowych modułów, mają także Bluetooth, dzięki czemu istnieje opcja połączenia z telefonem. W taki sposób można śledzić na bieżąco swoje rezultaty i monitorować parametry, takie jak tętno, dystans czy ilość spalonych kalorii.

jak wybrać opaskę sportową
Fot. Pexels.com

Jak wybrać smartband?

Wybór urządzenia o odpowiednich parametrach nie jest wcale taki prosty. Smartbandy w krótkim czasie stały się bardzo popularne, a producenci nie zwalniali tempa z wypuszczaniem na rynek coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dlatego selekcja spośród wielu modeli może przysparzać pewnych trudności. Jak wybrać smartband? Doradzamy, jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze.

Wodoodporność

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę, czy urządzenie jest wodoodporne. Przecież trenujemy w różnych warunkach atmosferycznych, a także na basenie. Podczas wykonywania ćwiczeń chcielibyśmy mieć możliwość monitorowania podstawowych parametrów. Jak wybrać smartband? Zwróć uwagę na to, czy jest odporny na działanie wody i czy spełnia twoje potrzeby.

Wbudowane funkcje

Ilość funkcji w urządzeniach może być różna. Zazwyczaj opaski sportowe mierzą 3 podstawowe parametry: liczbę kroków, dystans oraz ilość spalonych kalorii. Jest to absolutne minimum. Jednak wybór określonego modelu tego wielofunkcyjnego gadżetu zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Więc jeśli w zupełności wystarczą Ci fundamentalne pomiary, można wybrać najprostszy model, oszczędzając przy tym kilkadziesiąt złotych. Natomiast, jeśli potrzebujesz znacznie więcej funkcji, trzeba rozejrzeć się za bardziej rozbudowaną opaską sportową. Zwracanie uwagi na ilość funkcji jest kolejnym aspektem, który warunkuje to, jak wybrać smartband.

jak wybrać opaskę sportową
Fot. Pexels.com

Przeznaczenie

To również ważny aspekt, ponieważ część urządzeń lepiej będzie się sprawdzać podczas biegania, zaś inne na basenie czy siłowni. Dlatego, aby dokonać dobrego zakupu, warto zastanowić się nad tym, jaki rodzaj aktywności fizycznej uprawia się najczęściej. Odpowiadając na pytanie, jak wybrać smartband, najlepiej rozważyć zakup tego urządzenia, które będzie się sprawdzać podczas naszego ulubionego sportu.

Cena

Jak już we wstępie wspomniano, opaska sportowa nie należy do drogich urządzeń, co sprzyja jej popularności nie tylko u sportowców. Niemniej koszt zakupu zależy od ilości funkcji, a także marki. Dlatego przed zdecydowaniem się na któryś model, warto najpierw określić zapotrzebowanie na określone parametry, a także budżet. Ważne też w procesie wyboru będą dodatkowe funkcje, które usprawnią analizę danych. Jednakże wybór opaski sportowej, która będzie spełniać swoje przeznaczenie, jest kwestią indywidualną.

System operacyjny

Aspekt, na który tylko nieliczni zwracają uwagę, niemniej również dla nich istotny. Dotyczy to głównie opaski fitness. Ważna jest też współpraca urządzenia z innymi systemami operacyjnymi, takimi jak: Android, iOS czy Windows. Chcemy przecież mieć pewność, że nasze urządzenie nie koliduje z innymi i będzie sprawować się, jak należy. Jak wybrać smartband? Kieruj się systemem, który spersonalizuje twój trening.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here