Smartband opaska sportowa
Fot. Unsplash.com

Smartband stał się prawdziwym hitem. Nie tylko ze względu na mały gabaryt, ale również ilość funkcji, jakie posiada. To wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone głównie dla osób aktywnych fizycznie stało się niezwykle popularne na całym świecie. Ponadto można go nabyć w niskiej cenie, co sprawia, że jest on przystępny dla przeciętnych użytkowników. Co to za urządzenie i jakie posiada opcje? O tym dowiecie się z tego artykułu.

Co to jest Smartband?

Jak sama nazwa wskazuje, Smartband w wolnym tłumaczeniu to „inteligentna opaska”.  Niewielkich rozmiarów urządzenie pomaga w monitorowaniu różnych czynności. Ze względu na wbudowane funkcje dedykowane jest głównie sportowcom. Niemniej na jego zakup decydują się również osoby niebędące zapalonymi miłośnikami aktywności fizycznej, dzięki opcji mierzenia tętna czy snu. Smartband nie posiada typowego dla innych przyrządów wyświetlacza. Jego działanie jest proste i intuicyjne. Zakłada się go na nadgarstek podobnie ja frotkę czy inną, materiałową opaskę. Za pomocą wbudowanych czujników i modułów mierzy podstawowe aktywności w ciągu dnia.

Jakie funkcje ma smartband?

Smartband posiada wiele użytecznych dla użytkownika funkcji. Mierzą one podstawowe aktywności w ciągu dnia. Oprócz liczenia kroków, pomiaru tętna, ilości snu, czasu, przebytego dystansu, spalonych kalorii, ma także wbudowany syntezator mowy, który motywuje do uprawiania sportu. Opaskę sportową można połączyć z telefonem i śledzić parametry z poziomu urządzenia mobilnego.

smartband opaska sportowa
Fot. Unsplash.com

Pomiar ilości kroków

Podstawowa funkcja, która pokazuje, ile kroków w ciągu dnia zrobiliśmy. Dla wielu użytkowników jest ona niezwykle przydatna, ponieważ część z nich, w ramach motywacji, ustala sobie dzienną ilość zrobionych kroków. Smartband dzięki innemu parametrowi zamieniana jest na pokonany dystans przedstawiony w kilometrach. Może czas ruszyć się z domu i wyjść na relaksujący spacer?

Pomiar tętna

Ważna funkcja dla osób, które uprawiają aktywnie sport. Pozwala ona na zmierzenie tętna w trakcie wysiłku fizycznego, a także w stanie spoczynku. Niezwykle przydatna opcja dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy, którzy dążą do tego, aby ich pomiar był na niskim poziomie.

Mierzenie ilości snu

Również przydatna funkcja, która pokazuje, ile śpimy w ciągu dnia. Smartband może być bardzo pomocny dla osób, które próbują uregulować swój sen, starając się spać optymalną liczbę godzin w ciągu doby. Co ciekawe, ta opaska na podstawie analizy innych parametrów jest w stanie wyliczyć dziennie zapotrzebowanie na sen. Chyba nie trzeba mówić, jak ważny dla organizmu jest bycie wyspanym?

smartband opaska sportowa
Fot. Pexels.com

Przebyty dystans

Funkcja idealna dla osób uprawiających bieganie. Biegacze w ciągu jednego treningu pokonują od kilku do nawet kilkudziesięciu kilometrów. Smartband oprócz ilości zrobionych kroków i pomiaru tętna naliczy również dystans. W ramach poprawy kondycji i ogólnego samopoczucia można ustawić sobie minimalną liczbę kilometrów do pokonania w ciągu dnia.

Ilość spalonych kalorii

Jest to także ciekawa funkcja, zwłaszcza dla osób dbających o prawidłowy bilans kaloryczny w ciągu dnia. Przeznaczona jest dla sportowców, którzy dbają o smukłą i wysportowaną sylwetkę. Jednak należy pamiętać o tym, aby w ciągu dnia uzupełnić kaloryczność, dbając przy tym o wartości odżywcze i dzienne zapotrzebowanie. Spalone kalorie można przeanalizować w zależności od rodzaju wysiłku fizycznego. Każdy wysiłek tlenowy ma inną intensywność, dlatego może warto zrobić mały eksperyment i sprawdzić, podczas którego sportu dochodzi do najintensywniejszego spalania tkanki tłuszczowej?

Program motywujący

Oprócz wyżej wymienionych aspektów, które same w sobie mogą motywować do zmiany dotychczasowego tryby życia, smartband posiada wbudowany syntezator mowy, będący ważnym wsparciem podczas treningów. Motywator, analizując osiągane wyniki, podtrzymuje zaangażowanie użytkownika. Wyższej jakości opaski sportowe posiadają również funkcję połączenia z urządzeniem mobilnym, dzięki czemu można śledzić osiągnięcia z poziomu telefonu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here