opaska do ćwiczeń
Fot. Pixabay.com

Opaska sportowa stała się prawdziwym hitem na rynku urządzeń elektronicznych. Ma to duży związek z panującą modą na prowadzenie zdrowego trybu życia. Popularny smartband stał się popularny nie tylko u osób uprawiających sport, ale również przeciętnych użytkowników, którzy chcą dokonywać pomiarów różnych parametrów w ciągu dnia. Na polskim rynku pojawiło się wiele znanych producentów urządzenia. Jaki model wybrać? Przedstawiamy najpopularniejsze marki.

Czym jest opaska sportowa?

Opaska sportowa jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które kształtem przypomina zegarek. Od niego różni się niewielkim pulpitem i funkcjami, jakie posiada. Sprzęt służy do rejestrowania pomiarów różnych parametrów dzięki wbudowanym funkcjom. Mierzyć można np. Ilość zrobionych kroków, przebytych kilometrów, ilość spalonych kalorii, a także puls czy odczyty podczas snu. Ciekawą opcją, którą posiadają tylko wybrane marki, jest syntezator mowy motywujący do codziennej aktywności ruchowej. Liczba funkcji i pomiarów zależy jednak od producenta. Opaska sportowa różnych marek różni się od innych. Dlatego przed dokonanie wyboru warto zapoznać się z niektórymi firmami.

opaska sportowa do ćwiczeń
Fot. Pexels.com

Opaska sportowa – najpopularniejsze marki

Wśród marek królują, takie potęgi, jak: Xiaomi, Honor, Samsung czy Huawei. Jak nietrudno się domyślić, są to również najwięksi producenci smartfonów. Nic więc dziwnego, że starają się wciąż poszukiwać nowych rozwiązań i udogodnień dla klientów. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze marki i doradzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz na jaką się zdecydować.

Xiaomi

Ta marka, jeśli chodzi o smartbandy należy do jednych z najtańszych. Opaska sportowa Xiaomi band 4 można kupić obecnie do 100 złotych. Nowsze modele posiadają więcej funkcji, a co za tym idzie – są trochę droższe. Niemniej wszystkie modele od tego producenta są funkcjonalne, tanie i posiadają wiele funkcji. Zatem stosunek ceny do jakości jest dobry, co przekłada się na dużą popularności tej marki.

Honor

Jeśli chodzi o urządzenia marki Honor, są one najmniej rozpoznawalne wśród innych światowych gigantów. Niemniej w przypadku smartbandów, dzielnie konkuruje, chociażby z Xiaomi. Oba modele są do siebie zbliżone pod kątem liczby funkcji, a także parametrów technicznych. Oprócz kolorowego wyświetlacza mają także opcję Bluetooth, a także mierzą podstawowe odczyty: liczbę kroków, dystans, spalone kalorie oraz mają opcję monitorowania snu. Jedynie pod kątem długości użytkowania Xiaomi wypadają na tym tle nieco lepiej.

opaska sportowa do ćwiczeń
Fot. Pexels.com

Samsung

Opaska sportowa marki Samsung, co prawda nie należy do najtańszych, ale ilość funkcji i jakość urządzenia są z najwyższej półki. Wyższe modele mają opcję Bluetooth, która pozwala w komfortowy sposób połączyć się z urządzeniem mobilnym i monitorować określone czynności z poziomu smartfonu. Opaska sportowa Samsung, oprócz większej liczby dostępnych funkcji, zasługuje również na uwagę ze względu na wysokiej jakości parametry techniczne. Większość modeli posiada kolorowy wyświetlacz, a także są wodoszczelne, więc można śmiało brać go ze sobą na basen. Innym atutem jest także długi czas użytkowania, nawet do kilkunastu dni bez potrzeby ładowania.

Huawei

Smartband marki Huawei to jedne z najbardziej popularnych na rynku. Na uwagę zasługują Band 4 oraz jego znacznie ulepszona wersja Band 4 Pro. Wyższej rangi model jest dostępny w sklepach z elektroniką w różnych wariantach kolorystycznych. Głównie podoba się kobietom, które często uczestniczą w zajęciach fitness. Dzięki wodoszczelności można też używać go podczas pływania. Opaska sportowa posiada również system GPS, dzięki czemu można ją zabrać także na trening biegowy. Zatem świetnie sprawdzi się również wśród biegaczy, jako alternatywa dla typowych zegarków sportowych.

Jaką opaskę sportową wybrać?

Przechodzimy do sedna, czyli jaką opaskę sportową wybrać? Podobnie, jak w przypadku innych urządzeń, wybór musi być przemyślany i zależy od wielu czynników. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Wyżej przedstawione marki należą do najpopularniejszych i posiadają podstawowe funkcje. Różnią się jedynie dodatkowymi opcjami. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto rozważyć kilka istotnych aspektów, wziąć pod uwagę również dostępny budżet. Funkcjonalne modele zaczynają się już od marki Xiaomi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here