Czy istnieje uniwersalny fotel fryzjerski

Bez wątpienia fotel fryzjerski jest jednym z najważniejszych sprzętów w naszym salonie. Model o odpowiednich parametrach zapewni klientom komfort oraz do tego pozwoli fryzjerowi na wygodę i jednocześnie wydajną pracę. Jaki fotel fryzjerski najlepiej wybrać? Sprawdźmy to.

Czym różni się fotel fryzjerski damski od męskiego?

Fotel fryzjerski jest jedną z wizytówek naszego salonu. Dlaczego warto zainwestować w naprawdę dobry fotel fryzjerski? Na pewno fotel fryzjerski jest meblem specjalistycznym, który przeznaczony jest do zastosowań profesjonalnych. Jego konstrukcja jest tak pomyślana, aby klient spędzać w nim mógł sporo czasu, bez żadnego poczucia dyskomfortu, siedząc sobie w dosyć specyficznej pozycji. Fotel fryzjerski ma także umożliwić fryzjerowi samą swobodę działania.

Przy wyborze foteli fryzjerskich niezmiernie ważne są parametry techniczne. Fotel fryzjerski powinien mieć samą regulację wysokości. Najlepiej powinna to być regulacja hydrauliczna. Cechuje się bardzo wysoką trwałością. Fryzjerzy spędzają sporo godzin na stojąco, a więc powinni mieć możliwość pracy w bardzo wygodnej pozycji, a więc bez konieczności schylania oraz dopasowywania się do samej postury klienta. Strzyżenie będzie na pewno łatwiejsze, gdy fotel fryzjerski będzie obrotowy i będzie miał opcję blokady w danym położeniu. Sprawdź profesjonalne fotele fryzjerskie na:  https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie

Większość foteli fryzjerskich standardowych z powodzeniem się sprawdzi podczas strzyżenia zarówno kobiet, jak i także mężczyzn. Jednak jeśli się specjalizujemy w obsłudze jedynie jednej płci, to dobrym pomysłem może być dobór mebli specjalistycznych pod wybraną grupę klientów.

Chociaż jest to nieco stereotypowe, to fotel fryzjerski męski wytrzymać powinien znacznie większe obciążenie. Nie zaszkodzi, gdy będzie większych gabarytów, które zapewnią komfort. Jeśli oferujemy strzyżenie zarostu, to fotel spełniać powinien wymagania już bardzo konkretne.

Mebel tego typu powinien także mieć możliwość pochylenia do półleżącej pozycji, wymaganej często do tego, aby przystrzyc prawidłowo brodę czy też przeprowadzić proces golenia. Podnóżek powinien być dużych rozmiarów i do tego powinien mieć możliwość regulacji. Podobnie sprawa wyglądać będzie z zagłówkiem. Dobrze będzie, jeśli go będzie można wysunąć sporo, nawet za dwadzieścia i więcej centymetrów.

W teorii można opisać podobnie fotel fryzjerski damski. W jego przypadku przydatna będzie funkcja pochylenia oparcia. Korzysta się z niej po to, aby umyć kliencie włosy czy też je zafarbować. Bardzo ważne będzie wygodne siedzisko oraz także podłokietniki,  które to klientce umożliwiają takowe podparcie rąk, aby mogła bez przeszkód czytać sobie swój ulubiony magazyn. Zabieg na włosach kobiecych trwa niejednokrotnie dużo dłużej w porównaniu do wykonania strzyżenia męskiego, a więc zapewnienie komfortu będzie tutaj kluczem.

Nakładka na fotel fryzjerski dla dziecka

Dzieci są bardzo specyficznymi klientami, do których musimy podejść w bardzo wyjątkowo sposób. Zaaranżowanie kącika zabaw i przygotowanie drobnych upominków czy też przekąsek, może dzieciom uprzyjemnić wizytę w salonie fryzjerskim oraz także pomóc w skupieniu ich uwagi. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ dla dziecka strzyżenie jednak może być przeżyciem dość stresującym.

Najważniejszy aspekt to na pewno wyposażenie. Fotel fryzjerski dla dzieci może ułatwić znacznie pracę. Dzięki niemu strzyżenie będzie także bezpieczniejsze. Czym się powinien różnić fryzjerski fotel dla dziecka od standardowych modeli, które są przystosowane dla dorosłych osób?

Przede wszystkim, fotel fryzjerski przeznaczony dla dzieci powinien mieć inne wymiary porównując do typowego egzemplarza. Jego siedzisko może być mniejsze, za to osadzone powinno być wyżej z uwagi na wzrost dzieci. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Na pewno podnóżek zwiększy komfort naszego młodego klienta podczas usługi strzyżenia. Ważny element to na pewno zabezpieczenie dodatkowe, przykładowo w formie zapinanej na klamerkę taśmy. Na pewno zapobiegnie ono zsunięciu się dziecka z fryzjerskiego fotela. Tak samo, jak w przypadku fotela normalne, ważne są wszelkie możliwości regulacji wysokości oraz także obracania siedziskiem o trzysta sześćdziesiąt stopni. Fotel fryzjerski powinien być wykończony łatwą do czyszczenia ekologiczną skórą czy też PVC.

A co w przypadku, w którym nasz salon przyjmuje sporadycznie dzieci czy też dane dziecko jest za duże do fotela fryzjerskiego dla dziecka? Wówczas świetnie się sprawdzi nakładka specjalna na fotel fryzjerski przeznaczony dla dzieci. Grunt to dobrze wyposażony salon fryzjerski. Pomoże to nam w pracy, a do tego wpłynie na komfort naszych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here