5 modnych modeli okularów zerówek dla niej i dla niego

Okulary nie tylko pomagają w korekcji wzroku czy pełnią funkcję ochrony oczu przed światłem słonecznym. To także świetny dodatek do stroju, który może być doskonałym uzupełnieniem całej stylizacji albo nawet głównym jej akcentem. Nie wiesz, jakie okulary zerówki kupić? Poznaj modne modele oprawek!

Sposób na dodanie stylizacji charakteru i ochrona oczu

Okulary zerówki, czyli takie, których szkła nie korygują żadnej wady wzroku, wybierane są przez osoby, które lubią podkreślać swój styl. Po okulary zerówki coraz chętniej sięgają również osoby, które pracują przy komputerze przez wiele godzin dziennie. Szkła pełnią bowiem rolę filtra ochronnego przed szkodliwym niebieskim światłem, płynącym z ekranu. Dzięki nim, oczy po długotrwałym korzystaniu z komputera nie są zaczerwienione i nie pieką.

Oprawki w kształcie kocich oczu dla niej – modne i uwodzicielskie

To okulary zerówki damskie, których oprawki wydłużają się w kierunku skroni. Przypomina to kształt kocich oczu, stąd nazwa tego modelu. Były niezwykle popularne w latach 50. i 60. XX wieku w Ameryce. Okulary w typie „kocie oczy” dodają ponadczasowej elegancji i klasy każdej noszącej je kobiecie. Są idealne dla miłośniczek ubrań w stylu retro.

Pilotki – okulary lotników wojskowych i bohaterów kina

Te okulary nazywane są też aviatorami. To oprawki, które z powodzeniem mogą nosić zarówno panie, jak i panowie w różnym wieku. Model ten wywodzi się z amerykańskiego lotnictwa wojskowego. Kojarzą się z okularami przeciwsłonecznymi, które noszą gwiazdy filmowe i bohaterowie Hollywood. Pilotki to znakomity wybór dla osób o kwadratowym i prostokątnym kształcie twarzy.

Lenonki – charakterystyczne oprawki dla miłośników hipisowkich klimatów

Są to niezwykle stylowe i wyraziste oprawki, które kojarzą się z rockandrollowym sznytem i hipisowskim luzem. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie nawiązania w modzie do lat 60. i 70. XX wieku oraz do mody dzieci-kwiatów. Lenonki będą świetne jako uzupełnienie stylizacji na letni festiwal muzyczny. Pierwotnie były noszone raczej przez mężczyzn, obecnie sięgają po nie także panie.

Okulary zerówki męskie – kultowe wayfarery

To ikona wśród kształtów okularów. Pojawiły się w latach 50. XX wieku i od tego czasu zyskały miano klasyki. Początkowo był to męski model oprawek, jednak świetnie pasują one również płci przeciwnej. Dowodem na to niech będzie fakt, że Nosiła je Audrey Hepburn w kultowym filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”. Obecnie wayfarery stały się modelem unisex.

Okulary typu clubmaster – połączenie aviatorów i wayfarerów

Clubmastery to okulary, których szkła są szersze, grube i kanciaste u góry, a u dołu przechodzą w cienkie, subtelne i zaokrąglone. Są odpowiednie zarówno dla pań, jak i dla panów. Sprawdzą się najlepiej w stylizacjach eleganckich i smart casual, np. na letnie spotkanie biznesowe.

Oprawki powinno się dobierać do kształtu swojej twarzy oraz do charakteru stylizacji. Za pomocą odpowiednich oprawek możesz wymodelować kształt twarzy i podkreślić swój styl i osobowość.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here