smartwatch inteligenty zegarek
Fot. Pexels.com

Smartwatch to urządzenie, które szturmem podbiło serca milionów ludzi na świecie. Posiada ono wiele funkcji, takich, jak odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości czy płacenie za zakupy w sklepie. Jest to nowoczesny zegarek, który ułatwia funkcjonowanie, towarzysząc w różnych sferach. Na rynku nowoczesnych technologii istnieje wiele modeli tego urządzenia, co nie ułatwia wyboru. Wskazujemy, na co warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu. 

Czym jest smartwatch?

Smartwatch jest gadżetem elektronicznych, który należy do gałęzi najszybciej rozwijających się nowoczesnych technologii wearables. Określany jest mianem inteligentnego zegarka XXI wieku, które zrewolucjonizowały urządzenia ułatwiające ludziom funkcjonowanie. Wyposażony jest w liczne funkcje, a także system operacyjny, który stanowi główne źródło działania. Zamiast klasycznej tarczy z godzinami posiada elektroniczny wyświetlacz ze znacznie bardziej rozbudowanymi parametrami. Pełnie swoich atutów pokazuje dopiero po połączeniu go za pomocą Bluetooth ze smartfonem czy androidem. Wówczas Smartwatch jest w stanie odbierać połączenia telefoniczne, odczytywać wiadomości SMS czy nawet płacić za zakupy w sklepie. To tylko niektóre funkcje tego nowoczesnego zegarka.

smartwatch inteligentny zegarek
Fot. Pexels.com

Jakie funkcje posiada smartwatch?

Smartwatch jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Nie tylko służy jako zwykły zegarek, ale jest także wyposażony w wiele przydatnych właściwości. Przede wszystkim pełni funkcję opaski sportowej, którą śmiało, można zabrać na trening i monitorować poszczególne aspekty treningu. Oprócz dystansu mierzy także czas, ilość kroków, liczbę spalonych kalorii oraz prędkość. Bardziej zaawansowane modele sprawdzają również puls i rejestrują poszczególne parametry snu. Jest to zdecydowany atut, ponieważ nie ma potrzeby kupowania osobno zegarka sportowego, co pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy. Jednak jest to postrzegana jako dodatkowa funkcja. Głównym jego zadaniem jest uzupełnianie smartfona po połączenia ich ze sobą. Wówczas smartwatch jest w stanie odbierać połączenia telefoniczne, odczytywać wiadomości SMS i na nie odpowiadać czy nawet zapłacić za zakupy w sklepie, co stało się prawdziwym hitem wśród użytkowników. To nie wszystkie opcje, jakie posiada to niezwykłe urządzenie. Warto wyróżnić także inne możliwości:

  • sprawdzanie aktualnej pogody;
  • monitorowanie kalendarza i dokonywanie na nim wpisów;
  • sterowanie aparatem w telefonie.

Jak wybrać smartwatch?

Zasadnicze pytanie brzmi – jak wybrać smartwatch? Zadanie nie jest łatwe, gdyż na rynku urządzeń elektronicznych jest duża konkurencja i powstają coraz to nowe inteligentne zegarki. Podczas podejmowania decyzji o zakupie warto przyjrzeć się szczegółowo licznym parametrom poszczególnych modeli, a także wziąć pod uwagę osobiste potrzeby, preferencje oraz oczekiwania. Dobrze jest także zaplanować cały proces zakupowy, od ustalenia budżetu, jaki chce się przeznaczyć na zakup, aż po zdecydowanie się na konkretny smartwatch. Skrupulatne planowanie poparte analizą wielu czynników pomoże podjąć właściwą decyzję.

smartwatch zegarek inteligenty
Fot. Pexels.com

Określ swoje potrzeby i oczekiwania

Jest to pierwszy, ważny etap procesu zakupowego. Określenie swoich potrzeb i oczekiwań pozwala na dokonanie przemyślanego, a co za tym idzie właściwego zakupu zegarka, który służyć będzie przez kilka, a może nawet kilkanaście lat. Dobrze jest wziąć pod uwagę funkcje, jakie chcemy, aby dany model posiadał. Innym, równie ważnym aspektem jest częstotliwość użytkowania. Docelowo, smartwatch przeznaczony jest do codziennego użytku, aczkolwiek wszystko zależy od zapotrzebowania danej osoby. Niektórzy mogą korzystać z niego tylko z pracy, a inni przez większą część dnia. Prowadzony tryb życia także jest ważnym wyznacznikiem w procesie wyboru, gdyż zegarek posiada funkcje sportowe, które będą użyteczne dla miłośników biegania czy innych dyscyplin sportowych. Warto także przemyśleć, czy smartwatch będzie używany podczas pływania na basenie. Wówczas należy przyjrzeć się wodoszczelności urządzenia. Można by tak długo wymieniać, ponieważ każdy użytkownik ma inne potrzeby i preferencje.

Określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakup

Określenie budżetu jest ważnym aspektem, ponieważ w dużej mierze determinuje wybór modelu. Co prawda najtańszy smartwatch można kupić nawet za kilkaset złotych, zaś im bardziej zaawansowane technicznie urządzenie, tym siłą rzeczy cena rośnie. Dlatego po określeniu swoich oczekiwań i potrzeb warto ustalić całkowity koszt, jaki chce się ponieść w związku zakupem zegarka.

Wybierz markę

Wybór marki, na pierwszy rzut oka, wydaje się nie mieć większego znaczenia, choć w praktyce czasami okazuje się, że jednak ma. Przede wszystkim warto dopasować smartwatch do producenta telefonu, jaki posiadasz. Dlaczego to jest ważne? Ma to znaczenie dla zwiększenia wydajności pracy urządzenia. Więc warto dopasować zegarek względem marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here