pomysł na prezent dla bliskich
Fot. Pexels.com

Wybór odpowiedniego prezentu z określonej okazji jest niekiedy niełatwym zadaniem. Zazwyczaj zależy nam na tym, aby kupiony upominek był trafiony i sprawiał radość drugiej osobie. Jednak nie zawsze, mimo najszczerszych chęci, jest koncepcja na to, co podarować. Jest to normalne, zdarzyć się może każdemu i nie ma co się tym przejmować. W tym artykule doradzimy, jak wybrać odpowiedni podarunek i jaki pomysł na prezent będzie właściwy oraz czym warto kierować się przy jego wyborze. Gotowi? Zaczynamy! 

Co zrobić, kiedy brak pomysłu?

Zdarza Ci się sytuacja, kiedy zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby, a Ty nie wiesz, jaki pomysł na prezent będzie najlepszy? Szukasz czegoś wyjątkowego, co wywoła promienny uśmiech na twarzy solenizanta? A może nie masz koncepcji na to, co możesz komuś podarować, a czas nieubłaganie płynie dalej? Nie ma czym się martwić! Takie sytuacje się zdarzają i nie muszą one być wyrazem tego, że nie zależy Ci na szczęściu drugiej osoby. W takich przypadkach warto poszukać inspiracji z zewnątrz. Poczytać artykuły na ten temat, zapytać znajomych, doradzić się rodziny czy poszukać informacji na różnych forach lub grupach na portalach społecznościowych. Najważniejsze i tak są wspólne spędzone chwile z najbliższymi. Ponadto liczy się pamięć i szczere życzenia!

pomysł na prezent dla bliskich
Fot. Pexels.com

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Jak wybrać odpowiedni prezent, który okaże się trafionym zakupem? Tego typu pytania pojawiają się w momencie, gdy przychodzi nam stanąć przed wyborem odpowiedniego upominku. Zdarza się, że nie zawsze mamy pomysł na prezent, a chcielibyśmy, aby podarowana rzecz sprawiła radość. Na brak konwencji i koncepcji mamy jednak sposób! Warto zwrócić uwagę na kilka, kluczowych dla tego procesu kwestii.

Nie na ostatnią chwilę!

To pierwsza, podstawowa zasada, która sprawdza się przy wybieraniu prezentu. Warto zaplanować sobie wcześniej proces kupowania upominku, gdyż pomaga to przeznaczyć odpowiednią ilość czasu i zgromadzić środki na zakup czegoś odpowiedniego. Robiąc coś na ostatnią chwilę, sami sobie narzucamy presję i zwiększamy ryzyko podarowania nieodpowiedniej rzeczy. Pomysł na prezent powinien być więc dobrze zaplanowany i zrealizowany od a do z. Wówczas możemy być spokojni o wybór odpowiedniego upominku.

Słuchaj uważnie tego, co mówi druga osoba

Dlaczego to jest takie ważne? Przede wszystkim to miłe uczucie, kiedy czujemy się wysłuchani i mamy wówczas przekonanie, że dla kogoś jesteśmy ważni i potrzebni. Z drugiej strony w wypowiedzi znajomego, przyjaciela czy członka rodziny kryją się potrzeby, fantazje i marzenia. Warto się tym posiłkować i wykorzystywać uzyskane informacje w praktyce, przekuwając je w pomysł na prezent. Często zdarza się, że mówimy komuś o tym, czego nam brakuje lub co chcielibyśmy dostać. I tutaj możemy stać się Świętym Mikołajem, który spełnia życzenia!

pomysł na prezent dla bliskich
Fot. Pexels.com

Przyjrzyj się pasjom, zainteresowaniom i hobby

To bardzo dobra droga, aby pomysł na prezent okazał się trafiony. Podarowanie drugiej osobie upominku, który wiąże się z jego upodobaniami, zawsze wywoła uśmiech na jego twarzy. Więc jeśli ktoś namiętnie czyta książki kryminalne – kup mu dobrą literaturę! Z kolei, jeśli Twój najbliższy przyjaciel od dziecka gra w piłkę nożna – zabierz go na mecz reprezentacji Polski! Natomiast, jeśli ktoś z twojego rodzeństwa ma ukryte talenty i hobbystycznie rysuje portrety – podaruj mu dobre kredki i ołówki, aby mógł rozwijać swoje zamiłowania do sztuki.

Przejrzyj oferty sklepów internetowych

Ważnym aspektem jest także miejsce dokonywania zakupu. Oprócz sklepów stacjonarnych warto w tej kwestii uwzględnić również internetowe, które dają szerokie możliwości. Czasami zdarza się tak, że interesujący nas produkt jest dostępny wyłącznie do zamówienia przez internet. Oznacza to, że w obiektach handlowych możemy go nigdzie nie dostać. Dlatego warto uwzględnić na etapie planowania zakupów oferty e-sklepów i odpowiednio wcześniej zamówić dany prezent z dostawą do domu.

Może prezent DIY?

Jak sama nazwa wskazuje, prezent DIY to rzeczy, które można wykonać własnoręcznie przy użyciu kilku materiałów. Do tego typu przedmiotów można zaliczyć ręcznie haftowane koce, swetry, skarpety, a także robione z różnych podkładów koszyczki, maskotki czy elementy dekoracyjne. Tego typu pomysł na prezent jest zdecydowanie oryginalny i nietuzinkowy. Kto powiedział, że trzeba za każdym razem coś kupować? Zawsze można zrobić coś z niczego i dać się ponieść swojej wyobraźni! Druga osoba na pewno doceni twoje starania i wysiłek włożony w projekt, dzięki czemu zyskasz uznanie i sprawisz radość odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here