Jak dobrać wygodny biustonosz do dużego biustu

Jeżeli Twoje biustonosze wrzynają się w ciało oraz źle układa i masz wrażenie, że nie zapewniają biustowi odpowiedniego wsparcia, to z całą pewnością zostały nieodpowiednio dobrane. Niedopasowana bielizna nie tylko jest niewygodna, ale też może być przyczyną bólów kręgosłupa, a także sprawia, że nawet kilka metrów biegu (np. do autobusu) sprawia spory dyskomfort. A zatem – jak dobrać biustonosz do dużego biustu, by nie tylko był piękny, ale przede wszystkim wygodny i nosił się zdrowo? Podpowiadamy!

Dobry biustonosz na duży biust – jaki powinien mieć fason?

Między innymi od kroju miseczek zależy, jak będzie układał się w nich biust. Bardzo dobre wsparcie zapewnia tak zwany full cup, tj. biustonosz usztywniany, z pełnymi miseczkami. Zakrywa on całe piersi lub ich znaczną część, dzięki czemu zapobiega wypadaniu biustu. Uwadze polecamy też balkonetkę, czyli biustonosz z miseczkami ¾. Oba fasony stabilnie podtrzymują biust i nadają mu okrągłego kształtu, a dzięki szerokiemu paskowi w obwodzie zapewniają wysoki komfort noszenia.

Miłośniczki dekoltów w literę „V” powinny zwrócić z kolei uwagę na stanik typu plunge, który charakteryzuje nisko osadzony mostek. Pomimo tego, że mocno eksponuje piersi, to za sprawą wyposażenia w fiszbiny zapewnia im dobre wsparcie. Wybór biustonoszy do większego biustu może być zatem całkiem spory!

Co jeszcze należy mieć na uwadze, kupując stanik na duży biust?

Kształt miseczek to niejedyna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając stanik na duży biust. Nie mniej istotne będą takie aspekty, jak:

  • Szerokość ramiączek – szersze zdecydowanie mniej wbijają się w ciało, co zapewnia wyższy komfort noszenia.
  • Szerokość paska obwodu – to właśnie na nim opiera się cały ciężar biustu. Im szerszy pasek obwodu biustonosza, tym lepsze wsparcie zapewni piersiom, a także skuteczniej odciąży kręgosłup.
  • Szerokość zapięcia – stanik na duży biust powinien mieć przynajmniej trzy haftki (haczyki), by zapewniał odpowiednią stabilność piersi.
  • Wyposażenie w fiszbiny – fiszbiny odpowiadają za podtrzymanie biustu, a także przejmują na siebie część ciężaru piersi, zatem dodatkowo odciążają kręgosłup.
  • Jakość wykonania – zwróć uwagę na szwy; od ich jakości zależy wytrzymałość stanika. Ważny jest także materiał wykonania fiszbin – najlepsze będą metalowe, są bowiem bardziej solidne od plastikowych.

Stanik na duży biust – jak go dobrać?

Wiesz już, jak dobrać biustonosz do dużego biustu pod względem jego kształtu czy sposobu wykonania. Równie dużą wagę trzeba przywiązać do wyboru odpowiedniego rozmiaru. Europejska rozmiarówka składa się z litery oraz cyfr; ta pierwsza symbolizuje wielkość miseczki, liczba dotyczy z kolei obwodu pod biustem. Aby dobrać rozmiar do swoich piersi, należy zmierzyć miękką miarą krawiecką (najlepiej nago):

  • Obwód biustu na wysokości sutków – zmierz go, trzymając miarę dość luźno; nie powinna wrzynać się w ciało. Uzyskany obwód będzie oznaczał rozmiar miseczki. Podstaw go pod tabelę rozmiarów marki, której biustonosz planujesz kupić – firmy mają często różne rozmiarówki, dlatego nie sposób wskazać tu konkretnych wartości.
  • Obwód pod biustem – w miejscu, w którym znajduje się pasek obwodu biustonosza. W tym przypadku miara musi dokładnie przylegać do ciała, by stanik nie przesuwał się po ciele. Nie powinna jednak mocno się w nie wbijać, wówczas pasek może się bowiem wrzynać. Uzyskany wynik również podstaw pod tabelę rozmiarów interesującej Cię marki.

Jak zatem widzisz, dobranie biustonosza do dużego biustu tak, by był naprawdę wygodny, nie musi być bardzo trudne. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i zmierzyć swoje ciało naprawdę dokładnie, najlepiej 2-3 razy, żeby uniknąć ewentualnego błędu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here