Czy ubranka niemowlęce dają szczęście

Pierwszy świadomy kontakt z ubrankami niemowlęcymi przyszli rodzice mają podczas kupowania wyprawki dla noworodka jeszcze podczas trwania ciąży. Kupno wyprawki to świadome wybory konsumenckie. Każda mama pamięta jak przyjemnie jest wybierać ubranka, wyobrażać sobie jak to będzie, gdy dziecko przyjdzie już na świat. Zwykle kupujemy tych dziecięcych ubranek za dużo, zwłaszcza na początku. A robimy tak dla samej przyjemności kupowania czegoś dla własnego dziecka. Tak, ubranka niemowlęce dają chwilowe poczucie szczęścia, ale nam – dorosłym.

Czy dzieci zwracają uwagę na ubranka?

Starsze dzieci na pewno zwracają uwagę na wzory i kolory na swoich ubrankach. Duży miś na bluzie, koparki na body niemowlęcym, jeże na pajacyku dla niemowląt – to wszystko ciekawi malucha, który zaczyna pokazywać palcem wzorki, potem zadawać pytania, szukać odwzorowania motywów na otaczającym świecie lub odwrotnie – gustować w ubrankach na przykład tylko z motywem ulubionej koparki. Leśne wzory na piżamce mogą być wstępem do opowiedzenia bajki o dobrej wróżce leśnej, lub snucia opowieści o zwyczajach dzikich zwierząt, ale to w przypadku starszych dzieci. Dla noworodka liczy się wygoda, bezpieczeństwo, i ciepło. I właśnie to dają mu wygodne i sprawdzone bawełniane body kopertowe, kaftaniki, półśpioszki czy pajacyki. Można wniosek, że w ten sposób ubranka niemowlęce sprawiają radość dzieciom.

body kopertowe

Rodzice i ubranka niemowlęce

Rodzice uwielbiają kupować ubranka dla swoich dzieci. Kompletowanie wyprawki dla noworodka do spora frajda dla dorosłych. Urządzanie pokoiku dziecięcego, uzupełnianie szafy dla noworodka kaftanikami, śpioszkami i licznymi body dla niemowląt to przyjemność, którą rodzice czasem dzielą się z zakochanymi wnukach dziadkami, ciociami i wujkami. Mamy z namaszczeniem piorą ciuszki niemowlęce, prasują i układają je w szafie jeszcze przed porodem, by wszystko było gotowe na przyjście maluszka na świat. Te czynności zwykle utożsamiamy z przykrym obowiązkiem, ale z ubrankami dziecięcymi jest inaczej. Zapowiadają coś pięknego czyli rodzicielstwo. Noworodek ma pełno wygodnych i praktycznych ubranek. W przypadku starszych niemowląt i przedszkolaków zakupy ubraniowe są już bardziej przemyślane i ukierunkowane pod konkretne potrzeby danego dziecka. Jeśli dziecko szybko zaczęło chodzić i korzystać z nocnika, żegnamy się z wygodnymi body na rzecz bluzek. Mały chłopiec wybierze chętniej komplety dresowe z bluzą na zamek i komfortowe spodnie dresowe. W każdym przypadku, zakupy ubranek niemowlęcych to przyjemność, zwłaszcza w szybkim i prostym wydaniu internetowym.

wyprawki dla noworodka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here