Transport betonu na placu budowy

Beton, jeden z najpopularniejszych niejednorodnych kompozytów budynków, to lekkoplastyczna, lepka masa złożona z mieszanki kruszywa, cementu, wody oraz ewentualnych dodatków. Charakteryzuje się również niemałą wagą, a równocześnie jest potrzebny do budowy w dużych ilościach. Nieraz istnieje konieczność wtłoczenia materiału nawet na osiemdziesiąt metrów wysokości, do najwyższych kondygnacji budynku, lub w drugą stronę, do garażów podziemnych. Dlatego do jego transportu na placu budowy potrzebny jest specjalistyczny sprzęt budowlany.

Pompy do betonu

W transporcie na plac budowy pomoże pompa do betonu. To urządzenie zaprojektowane w celu rozlewania betonu lub żelbetonu na różnego rodzaju konstrukcjach, najczęściej przy ścianach nośnych i stropach domów. Pompa do betonu występuje w różnych wariantach, dzięki czemu możemy ją dopasować do rodzaju prowadzonych prac. Zależy to od tego, jaką moc powinna mieć pompa do betonu, jakiej oczekujemy wydajności i jak duży jest plac budowy.

Dzielimy je również na pompy stacjonarne, które mają najmniejszą pojemność i mobilność, nadają się do niewielkich robót budowlanych, i mobilne, wśród których dodatkowo wyróżniamy samochodowe, gąsienicowe oraz tak zwane pompogruszki do betonu.

Pompy do betonu

Gąsienicowe od stacjonarnych pomp różnią się jedynie tym, że wyposażone są w gąsienice, które umożliwiają im poruszanie się. Samochodowe mają zwykle duże gabaryty i dzięki wysięgnikowi pozwalają na doprowadzenie betonu nawet na 100 m odległości. Pompogruszka może stale mieszać tworzywo, ale wpływa to na spadek jej wydajności.

Jeżeli pompa do betonu nie jest ci potrzebna do działalności gospodarczej lub nie umiesz jej obsługiwać, możesz ją wynająć, w dodatku często z pomocą operatora. To znacznie przyspieszy przebieg prac. Nie będziesz też musiał martwić się obliczaniem parametrów podczas jej kupna.

Węże do betonu

Obowiązkowe wyposażenie do pompy stanowi wąż do betonu. Podczas pracy jest on narażony na ekstremalne gniecenie, rozciąganie, tarcie i ciągłe rozgrzewanie, dlatego wąż do betonu musi charakteryzować się wyjątkową odpornością. Jest on wykonany z najwytrzymalszych materiałów, aby znieść ścieranie i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wąż do betonu

Szybkozłącza do minikoparki

Na budowie przyda się również szybkozłącze do minikoparki. Raz konieczne będzie zastosowanie łyżki do kopania, kiedy indziej potrzebna nam będzie łyżka skarpowa. Praca w terenie wiąże się z koniecznością wykonywania różnych zadań, a co za tym idzie — łatwą i precyzyjną wymianą osprzętu. Szybkozłącze do minikoparki będzie najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Szybkozłącza do minikoparki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here