olej rycynowy do włosów
Fot. Pexels.com

Olej rycynowy na włosy to kolejny sposób na to, aby zachować dobry wygląd owłosienia. Substancja znana jest ze swoich licznych właściwości pielęgnacyjnych. Stosowany jest również do twarzy jako preparat oczyszczający z toksyn. Warto mieć go pod ręką w swojej kosmetyczce. Jako go stosować, aby zachować zdrowy wygląd? Przedstawiamy w niniejszym artykule. 

Olej rycynowy na włosy – z czego się składa?

Olej rycynowy na włosy pochodzi z nasion rącznika pospolitego, bogatego w wiele substancji odżywczych. Zawiera przede wszystkim kwasy tłuszczowe, witaminę E, białko i wiele innych, ważnych minerałów i witamin. Wszystkie składniki pełnią ważną rolę w procesie pielęgnacji włosów w celu zachowania ich kondycji i zdrowia.

olej rycynowy do włosów
Fot. Pexels.com

Olej rycynowy na włosy – właściwości

Olej rycynowy na włosy, jak już we wstępie wspomniano, ma wiele właściwości. Najwięcej mówi się o jego aspektach pielęgnacyjnych i oczyszczających. Jednak nie są to jedyne obszary jego zastosowania. W wielu przypadkach bywa pomocnym środkiem łagodzącym ból, a także przeciwzapalnym. Ponadto ma właściwości regeneracyjne, pozwalające na odbudowę cebulek włosów, a także przyspiesza gojenie się ran na skórze. Dzięki nim z powodzeniem stosowany jest także w przypadku urazów w układzie mięśniowo-szkieletowym, co pomaga w szybszym procesie rekonwalescencji. Co więcej, pozytywnie działa na włosy, które dzięki regularnemu stosowaniu go włosy stają się błyszczące i trwalsze, a także elastyczne. Olej rycynowy zapobiega również łysieniu, a także ma właściwości przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne. Regularne stosowanie kuracji z jego użyciem redukuje ilość wypadanego owłosienia.

Jak stosować olej rycynowy na włosy?

Olej rycynowy do włosów wymaga regularnego stosowania, aby uzyskać zadowalające efekty. Podczas jego aplikowania na owłosienie lub skórę, w zależności od potrzeby, trzeba przestrzegać określonych zasad pielęgnacji. Wówczas rezultaty będą trwałe i satysfakcjonujące. Istotną rzeczą, o którą należy pamiętać to aplikowanie określonej ilości substancji. Z uwagi na jej charakterystykę, proces zmywania może być uciążliwy z uwagi na gęstość oleju. Dlatego po umyciu głowy należy zastosować dodatkowy preparat, który pomoże dokładnie zmyć pozostałości po wcieraniu.

Zasady stosowania substancji:

  1. Przed rozpoczęciem mycia włosów należy nałożyć na dłonie niewielką ilość oleju, rozprowadzić go po całej powierzchni i delikatnie wcierać w skórę głowy. W trakcie nakładania substancji trzeba robić to dokładnie, ponieważ zawiera ona gęstą konsystencję, która utrudnia proces zmywania jej z głowy.
  2. Po jego nałożeniu należy pozostawić go na włosach przez około 15-20 minut. Można owinąć całą głowę delikatnie ręcznikiem lub zastosować folię. Tego typu ciepły okład wzmaga działanie substancji.
  3. Po odczekaniu wymaganej ilości czasu należy zdjąć ręcznik lub folię i dokładnie zmyć z głowy preparat.
  4. Olej rycynowy na włosy można połączyć z arganowym, dając tym samym lepszy, trwalszy efekt.
  5. Substancję należy nałożyć na mokre lub nawilżone włosy. Przed jego aplikowaniem można stworzyć podkład, który będzie zawierał humektanty bądź aloes. Dzięki temu łatwiej będzie można rozprowadzić olej rycynowy na włosy.
olej rycynowy do włosów
Fot. Pexels.com

Jak aplikować olej rycynowy na włosy?

Olej rycynowy do włosów ma gęstą konsystencję, dlatego nakładanie go na głowę może okazać się dość problematyczne. Jest substancją nierozpuszczalną w wodzie, więc aby go dokładnie zmyć, należy użyć w tym celu kosmetyk z detergentem lub emulgatorami. Zalecane jest więc stosowanie szamponów i odżywek, niezawierających silikonów. Po umyciu głowy trzeba dokładnie zmyć z siebie zawartość substancji. Niedokładne oczyszczenie spowoduje, że włosy będą tłuste i przyklapnięte, a efekt może zniechęcać do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Podsumowanie

Olej rycynowy do włosów wspomaga proces ich pielęgnacji. Dzięki tej substancji stają się one bardziej odżywione, pełniejsze, a także zdrowsze. Warto wzbogać codzienne zabiegi o sposób, który sprawi, że efekt będzie oszałamiający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here