oczyszczanie organizmu z toksyn
Fto. Pexels.com

Oczyszczanie organizmu jest procesem, który pozwala pozbyć się z ciała wszelkich toksyn. Procedura ta służy skutecznemu usunięciu metali ciężkich czy nadmiaru produktów, które są pozostałościami w wyniku przemiany materii. Aby móc uzyskać pożądane rezultaty ważna jest odpowiednio skonstruowana, bogata przede wszystkim w błonnik dieta, a także stosowanie ziołowych preparatów. Poznaj sposoby na pozbycie się toksyn, co sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej! 

Oczyszczanie organizmu to proces – niejednorazowy zabieg!

Oczyszczanie organizmu nie jest jednorazowym zabiegiem, po którym efekty od razu będą widoczne. W celu optymalizacji rezultatów należy stosować przez dłuższy czas. Niezbędne dla ich utrwalenia może okazać się również zmiana dotychczasowego trybu życia, zwłaszcza nawyków żywieniowych. Dlatego ważne są także determinacja, odpowiednia motywacja i wytrwałość.

oczyszczanie organizmu z toksyn
Fot. Pexels.com

Sposoby na oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu pozwala na pozbycie się różnego rodzaju toksyn, zgromadzonych w różnych obszarach ciała. Detoks wymaga odpowiedniego przygotowania się do niego, dlatego na kilka dni przed rozpoczęciem procesu należy zrezygnować całkowicie ze spożywania alkoholu, kofeiny, nabiału czy wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Działania te pomagają lepiej przejść przez oczyszczanie organizmu, łagodząc jego objawy. Wstrzemięźliwość w różnych sferach funkcjonowania usprawnia cały proces i pomaga utrwalić jego efekty. Wymienione sposoby stanowią podstawę detoksu, ale nie wyczerpują jego zakresu. Warto jednak korzystać z nich, ponieważ dają one gwarancję sukcesu.

Odpowiednia dieta

Jest to podstawa w procesie skutecznego detoksu. Produkty spożywcze bogate w witaminy i woda niegazowana – to dwa najważniejsze składniki w jadłospisie. Od nich powinno zacząć się jego układanie. Natomiast w posiłkach należy zrezygnować z wszelkich artykułów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego, nabiału, w tym jajek, mleka czy mąki. W pierwszych dniach diety trzeba jeść jak najwięcej warzyw gotowanych lub surowych oraz owoców, a także robić z nich soki. Uzupełnienie gospodarki witaminowego w początkowej fazie zdrowego odżywiania jest istotne, ponieważ przygotowują ciało do dalszego detoksu. W następnym etapie, aby oczyszczanie organizmu było skuteczne, należy wprowadzić do jadłospisu sfermentowane produkty mleczne, a w kolejnych dniach ryż czy kasze. Dopiero na samym końcu można urozmaicić dietę o chude mięso drobiowe. Ważnym elementem detoksu jest picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Przygotowywane posiłki powinny być lekkostrawne. Cały proces powinien trwać 14 dni.

oczyszczanie organizmu z toksyn
Fot. Pexels.com

 

Aktywność fizyczna

Odpowiednia, bogata w warzywa i owoce dieta jest podstawowym elementem, aby oczyszczanie organizmu przyniosło pożądane efekty. Niemniej detoks wymaga przede wszystkim zmiany dotychczasowego trybu życia. Niezbędnym uzupełnieniem zdrowego odżywiania będzie regularna aktywność fizyczna, która pozwala na intensywne spalanie tkanki tłuszczowej, ponieważ wraz z potem usuwane są toksyny z ciała. Najlepszy rodzaj wysiłku to trening cardio, jednak należy go odpowiednio dostosować do własnych możliwości oraz indywidualnych preferencji.  

Preparaty ziołowe

Kolejnym sposobem na oczyszczanie organizmu są także preparaty ziołowe, które łagodząco działają na żołądek i wspomagają przemianę materii. Ich zadaniem jest przyspieszenie procesu detoksu oraz regulacja pracy układu pokarmowego. Do najczęściej stosowanych ziół należą:

  • Pokrzywa – ma działanie moczopędne. Wraz z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe substancje.
  • Czystek – oczyszcza organizm z metali ciężkich. Podobnie jak pokrzywa, charakteryzuje się działaniem moczopędnym.
  • Rumianek – jest to zioło o działaniu oczyszczającym i przeciwzapalnym. Ponadto usuwa złogi jelitowe.
  • Melisa – wykazuje właściwości rozkurczające, dzięki czemu zapewnia ochronę wątrobie.
  • Ostropest plamisty – odtruwa organizm z alkoholu i blokuje toksyny, dzięki czemu zapobiega rozwojowi marskości wątroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here