Kolekcjonerskie nasiona indoor

Nasiona marihuany są kupowane coraz częściej i chętniej. Do niedawna jeszcze oferowały je niemal wyłącznie sklepy internetowe, specjalizujące się w asortymencie dedykowanym dla tzw. growerów. Obecnie, możesz z łatwością nabyć je w sklepach stacjonarnych, sklepach konopnych, a także w miejscach ze zdrową i ekologiczną żywnością. Do grona najchętniej wybieranych należą nasiona typu indoor, czyli dedykowane do wnętrz, pomieszczeń, growboxów. Poniżej opisujemy nasionka indoor typu automatycznego. Udzielamy porad w ich zakupie, podpowiadamy w czym tkwi ich wyjątkowa siła oraz kiedy i dlaczego warto sięgać właśnie po nie.

Nasiona kolekcjonerskie w setkach odmian

Nasiona typu indoor tworzą rozbudowaną rodzinę produktów. Znajdziesz wśród nich nasionka typu indica, sativa, a także produkty łączące cechy obu tych odmian. Koneserzy i fani różnego typu nasion powinni znaleźć wśród odmian indoor produkty idealne dla siebie. Zarówno klasyczne, uznane odmiany marihuany, jak i zupełnie nowe i eksperymentalne krzyżówki genetyczne. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest fakt „feminizowania” danego nasionka, które gwarantuje, że posiada ono płeć o pożądanych właściwościach.

Nasionka dobrej jakości – jak je poznać?

W trakcie kupowania nasion kolekcjonerskich marihuany warto też zwrócić uwagę na ich podstawowe parametry fizyczne, takie jak kolor, kształt oraz wielkość. Nasionka są co prawda dość podobne względem siebie, jednak obserwując ich wygląd, możesz zauważyć potencjalne niedoskonałości w poszczególnych egzemplarzach. Oczywiście, najlepiej będzie kupować nasionka pozbawione jakichkolwiek rys, pęknięć oraz innych potencjalnych niedoskonałości.

Typowe nasionko powinno mieć odcień brązowo-szary. Najczęściej występują kształty obłe, typowe dla ziaren o rozmiarze zaledwie kilku milimetrów. Znajdziesz także nasiona okrągłe, jak i te o mniej regularnych kształtach, np. przypominające nerkę. Powierzchnia nasionka może być lekko pofalowana lub nieregularna, często jednak jest dość płaska. Warto zwrócić uwagę, czy powłoka osłaniająca ziarenko nie jest nadkruszona lub nie odstaje. Jeśli tak jest, istnieje szansa, że nasionko zostało uszkodzone i w niedługim czasie po prostu zgnije. 

Nie przejmuj się, jeśli na ziarenku występują kropki o różnych kształtach i wielkości, a także jeśli są nieregularnie rozlokowane. Cecha ta nie świadczy o ich jakimkolwiek wybrakowaniu, wręcz przeciwnie – może dodawać ziarenku wartości.

Artykuł powstał we współpracy z taniesianie.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here