Jak pielęgnować włosy przedłużane

Jak wspominaliśmy już w jednym z naszych wcześniejszych artykułów – pielęgnacja włosów przedłużanych różni się w dość zauważalnym stopniu od zabiegów, jakim należy poddać naszą fryzurę naturalną, aby prezentowała się ona w sposób zadowalający i elegancki. Kluczowym aspektem jest przede wszystkim wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków dedykowanych dopinkom, które to nie tylko pozwalają utrzymać ich spektakularny wygląd przez kolejne tygodnie lub nawet miesiące, ale także minimalizują ryzyko, że tasiemki lub też inne rodzaje łączeń ulegną uszkodzeniu. Eksperci odradzają wykorzystywanie do pielęgnacji i stylizacji specyfików dostępnych w drogeriach oraz supermarketach, jako że mogą one w znacznym stopniu wysuszać zagęszczane czy przedłużane włosy, dodatkowo powodując, iż będą się one znacznie gorzej układać i prezentować się w sposób suboptymalny.

Podstawowym wyrobem w jaki powinniśmy się zaopatrzyć jest specjalistyczny szampon, którego formuła została opracowana z myślą o specyfice włosów przedłużanych, nie będzie nadmiernie ich wysuszać, jak również – dostarczy im niezbędnych składników odżywczych oraz mikroelementów. Jeżeli zależy nam na długotrwałych efektach, raz polecanego przez eksperta szamponu nie powinno się zmieniać na inny, jako że dopiero w takim wypadku będziemy mogli być pewni miarodajnych, powtarzalnych efektów po każdorazowym myciu.

Omawiany specyfik warto uzupełnić odpowiednio dobranym balsamem, który to aplikować należy po umyciu włosów szamponem i ich wysuszeniu. Ciekawymi produktami, na które powinniśmy spojrzeć łaskawym okiem jeżeli zależy nam na nienagannej prezencji są także preparaty ułatwiające rozczesywanie poszczególnych pasemek włosowych, jak również maseczki odżywiające.

Poza kosmetykami, wyposażyć się powinniśmy także w wysokiej jakości szczotki lub grzebienie charakteryzujące się szerokim rozstawem miękkich ząbków, dzięki którym będziemy mogli mieć pewność, że nawet wykonując dość dynamiczne ruchy podczas pielęgnacji i stylizacji, nie poluzujemy ani nie uszkodzimy komponentów łączących, jak również nie powyrywamy pukli włosów z doczepionych włosów do naszej fryzury pasemek. Jeżeli zależy nam na profesjonalnej stylizacji oraz pielęgnacji, powinniśmy zdecydować się na regularne wizyty w salonie medycyny estetycznej lub cieszącym się doskonałą renomą zakładzie fryzjerskim, gdzie to naszym uczesaniem zajmą się prawdziwi profesjonaliści, dla których praca z włosami przedłużanymi i zagęszczanymi jest chlebem powszednim. Pomogą nam oni utrzymać wygląd naszej fryzury na zadowalającym poziomie przez wiele długich miesięcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here