Czy artykuły gospodarcze wpływają na aranżację wnętrza

Przy aranżowaniu pomieszczeń bierze się pod uwagę przede wszystkim materiały wykończeniowe na ścianach i podłodze, meble, dekoracje ścienne i tekstylia. Za pomocą tych przedmiotów tworzy się oryginalne i piękne wnętrza, które zachwycają swoją wysoką estetyką, stylem i oryginalnym pomysłem. Jednak w życiu codziennym wiele pomieszczeń w domu należy także uzupełnić o zwykłe artykuły gospodarcze, bez których trudno chociażby utrzymać porządek w mieszkaniu. Jak sprawić, aby aranżację łazienki nie popsuł wystający spod mebla mop, a salonu deska do prasowania rozstawiona kilka razy w tygodniu?

Zadbaj o aranżację kuchni i łazienki w każdym szczególe

W małych mieszkaniach w bloku zazwyczaj nie ma miejsca na zorganizowanie pomieszczenia gospodarczego, w którym będziesz przechowywać artykuły do sprzątania i prasowania. Większość tych przedmiotów próbuje się sprytnie ukryć za szafami, pod szafami czy w szafkach.

Oczywiście przy wyborze artykułów gospodarczych ich estetyka schodzi nieco na drugi plan. I choć większość z nich wyciągamy jedynie na krótki czas, to jednak są takie przedmioty, które na stałe wpisują się w aranżacje łazienki czy kuchni. W końcu gąbka do mycia naczyń czy ściereczki do mycia większość czasu leżą w zlewie, a ścierki kuchenne przewieszone przez uchwyt piekarnika lub na blacie.

Warto zatem wybrać takie artykuły gospodarcze, aby ich wygląd nie niszczył zupełnie aranżacji danego wnętrza. Zwróć szczególnie uwagę na te przedmioty, które z braku miejsca do przechowywania pozostają na widoku, a także te, których używasz najczęściej.

Estetyczne i funkcjonalne artykuły do sprzątania i prasowania

Zamiast plastikowych jednorazowych ścierek do mycia, które mają jaskrawe kolory, wybierz bambusowe, wielokrotnego użycia, które świetnie zaprezentują się w Twoim zlewie. Koniecznie gąbkę do mycia wybierz w tym samym kolorze. Tak samo postępuj w przypadku wiaderka na mop. Najlepiej sprawdzi się model w kolorze mebli łazienkowych lub ściany, aby jego widok nie rzucał się od razu w oczy po wejściu do łazienki.

Najczęściej prasujesz w salonie? Zmień wygląd swojej deski i dopasuj ją do aranżacji wnętrza. Pomogą Ci w tym pokrowce na deski do prasowania. W nowoczesnym wnętrzu najlepiej sprawdzą się jednobarwne pokrowce kolorem zbliżone do dominującej barwy otoczenia.  Deski do prasowania mają różne rozmiary. Spokojnie jednak dobierzesz pokrowiec do wybranego modelu, dzięki czemu zakup nowej nie będzie konieczny.

W łazience zwróć także uwagę na pudełka do przechowywania proszków, płynów czy innej chemii. Jeśli jakieś środki muszą stać na widoku, przesyp je do przezroczystego pudełka plastikowego, zamiast trzymać je w oryginalnych, kolorowych butelkach. W ten prosty sposób zadbasz o każdy szczegół aranżacji.

Mało kto zwraca uwagę na estetykę artykułów gospodarczych. To powoduje, że nowoczesną i elegancką łazienkę zaczyna na co dzień szpecić jaskrawo żółte wiadro od mopa, a w czarny minimalistyczny zlew kuchenny kolorowe gąbeczki i ściereczki. Dbając o każdy szczegół aranżacji, w tym wygląd artykułów gospodarczych, sprawiasz, że nawet podczas sprzątania czy prasowania Twoje mieszkanie będzie wyglądało zjawiskowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here