olejowanie włosów na sucho
Fot. Pexels.com

Olejowanie włosów to jeden ze sposobów ich pielęgnacji. Mimo że metoda ta znana jest od lat, to dopiero od niedawna zaczęła być szeroko stosowana u kobiet, które znudzone są używaniem licznych, drogich kosmetyków, które nie dają oszałamiających efektów. Wbrew wszelkim opiniom produkty przeznaczone do przeprowadzenia tego zabiegu nie są aż tak drogie, a regularne zabiegi dają satysfakcjonujące rezultaty. Jak zacząć olejowanie włosów? Przedstawiamy porady dla osób, które chcą zadbać o swoje owłosienie.

Olejowanie włosów – korzyści

Wiele kobiet, które nieznających zabiegu pielęgnacji włosów przy użyciu licznych olejków podchodzi do tego procesu dość sceptycznie. Nie ma co się temu dziwić. Niestety nie jest to wciąż popularna metoda i stanowi wciąż alternatywny sposób na zdrowe i lśniące owłosienie. Warto w tym miejscu pokazać, że olejowanie włosów ma wiele korzyści i warto wzbogacić zabiegi o coś nowego, co pozwoli uzyskać trwałe i satysfakcjonujące efekty. Przede wszystkim regularne stosowanie różnych olejków zmniejsza łamliwości kosmków i ich wypadanie. Stanowi także ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto pomaga skutecznie pozbyć się łupieżu, a także łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry głowy. Olejowanie włosów jest sposobem na ich odżywienie, regenerację oraz wzmocnienie. Jest to także skuteczne rozwiązanie na rozdwojenie końcówek.

olejowanie włosów na sucho
Fot. Pexels.com

Jaki rodzaj olejków wybrać?

Wybór odpowiedniego olejku do zabiegów pielęgnacyjnych jest kwestią indywidualną i zależy niekiedy od danych preferencji i upodobań osoby. Jednak warto zacząć od składników, które ma się pod ręką w kuchni z prostego sposobu – są tańsze! Przy szukaniu odpowiedniego olejku należy wziąć pod uwagę charakterystykę owłosienia, gdyż ich przeznaczenie różnić się będzie w zakresie poziomu porowatości włosów. Zatem możemy wyróżnić następujące olejki w zależności od rodzaju włosów:

  • niskoporowate – olej kokosowy, palmowy;
  • średnioporowate – olej arganowy, sezamowy, awokado, z orzechów laskowych i oliwek;
  • wysokoporowate – olej lniany, konopny, z pestek dyni i winogron.

Nie są to jednak wszystkie możliwe rodzaje, gdyż jest ich znacznie więcej, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Olejowanie włosów – jak to robić?

Wyróżnić można 3 metody na zdrowe i lśniące owłosienie. Olejowanie włosów w każdej z nich wymaga dokładności i umiejętności w nakładaniu warstwy substancji. Warto przed rozpoczęciem tego procesu zapoznać się z informacjami dotyczącymi tego, jak to zrobić.

Olejowanie włosów na sucho

Jest to najszybszy sposób zastosowania substancji. Olejowanie włosów na sucho polega na nałożeniu wybranego oleju na głowę, bez wcześniejszego ich nawilżenia. Metoda ta pozwala zaoszczędzić czas, a także wspomaga proces ich późniejszego wygładzania. Niemniej wymaga użycia zdecydowanie większej ilości środka, przez co mogą pojawić się w trudności w jego usunięciu.

olejowanie włosów na sucho
Fot. Pexels.com

Olejowanie włosów na podkład nawilżający

Jaka sama nazwa sugeruje, polega na nałożeniu oleju na wcześniej zastosowany podkład nawilżający, składający się z aloesu czy innego tego typu substancji. W taki sposób ułatwia się późniejsze umycie głowy oraz wchłanianie wartości odżywczych, dzięki czemu efekt będzie trwalszy i bardziej wydajny. Regularne stosowanie tej metody pozwoli w dość krótkim czasie zaobserwować pożądane zmiany i rezultaty.

Olejowanie włosów w misce

Prozaiczna metoda, której skuteczność potwierdza wiele zadowolonych kobiet. Polega na zaaplikowaniu kilka kropel oleju do miski z ciepłą wodą i zanurzenie głowy w niej na kilka chwil. Po jej wyciągnięciu należy odsączyć nadmiar wody, a mokre włosy owinąć w ręcznik bądź turban. Metoda ta pozwala na równomierne pokrycie długości owłosienia oraz ułatwia późniejsze zmycie oleju z głowy.

Podsumowanie

Olejowanie włosów to świetny sposób na ich wzmocnienie. Regularna pielęgnacja pozwala nadać im wyrazisty blask i trwałość. Ponadto dzięki tej metodzie można zaoszczędzić pieniądze, gdyż nie wymaga ona kupowania drogich kosmetyków, lecz zastosowania naturalnych składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here