Moda na mieszkanie w stylu loft

Dzisiaj niezwykłą popularnością cieszą się wnętrza urządzone w stylu loftowym. Moda rodem z dawnych, amerykańskich fabryk zawitała u nas już kilka sezonów temu i wszystko wskazuje na to, że będzie trwać jeszcze długo. Minimalizm połączony z funkcjonalnością i niebanalnymi dekorami, to aranżacje, które szczególnie przypadły do gustu Polakom. Jak urządzić mieszkanie właśnie w takim stylu? Na jakie elementy należy postawić? Szczegóły znajdziesz poniżej. 

Typowe mieszkanie w stylu loftowym 

Industrializm kojarzy się z surowością, nierzadko wręcz mrocznością. W takich wnętrzach brakuje przepychu, stawia się raczej na prostotę i praktyczne rozwiązania. W mieszkaniach królują elementy z naturalnego drewna, ale również cegły, betonu i miedzi. Kolory są raczej stonowane, typowa jest czerń, złoto, szarości, domieszka bieli. 

Chociaż wnętrza loftowe są minimalne, są idealne dla artystycznych dusz, w tym przypadku podstawy są proste i typowe, ale nie brakuje dekorów, które zaskakują. Ogromną rolę odgrywa oświetlenie, które podkreśla ozdoby, ale same elementy świetlne stanowią nierzadko świetną dekorację. 

Must have w mieszkaniach loftowych 

Duże przestrzenie, minimalna ilość ścian działowych, wykończenie jakby surowe, niedopracowane, to typowe elementy stylu loftowego. Drewniana podłoga, takie same meble i ściany, które stanowią świetną ozdobę. Warto zastosować imitację betonu, położyć starą cegłę albo stworzyć chropowatą strukturę. 

Industrialny klimat stworzą elementy metalowe, kute, przesuwne drzwi, drewniane bele, eklektyczne oświetlenie typu https://skleplamp.pl/Lampy-loftowe-industrialne-c74. Kluczem jest jednak zachowanie surowości wnętrza bez akcentu swojskości czy przytulności. 

Meble z odzysku w stylu loft 

Typowe dla wnętrz loftowych są meble z tzw. drugiej ręki, nieco postarzane, niedopracowane, podniszczone albo takie, które imitują ich wieloletnią historię. Świetnie sprawdzają się elementy tworzone samodzielnie albo te o prostej, jakże praktycznej formie. Co ważne, chociaż w aranżacjach loftowych znajduje się miejsce dla mebli i dekorów z odzysku, to jednak wszelkie wyposażenie musi być najlepszej jakości. Inwestorzy nierzadko przeznaczają naprawdę dużo pieniędzy na stworzenie klimatu rodem z dawnej Ameryki. 

Oczywiście, nie wszystkie elementy wyposażenia są używane, niektóre nie mogą być wyeksploatowane, aby mogły służyć w pełnej doskonałości. Przykładem jest wspomniane już oświetlenie, jak https://skleplamp.pl/Loftowe-industrialne-lampy-do-sypialni-c80. Nowe akcesoria tego rodzaju nadadzą wnętrzu nieco świeżości.

Co istotne, fakt, że we wnętrzach w stylu loft przeważają przedmioty z recyklingu, wcale nie oznacza, że inwestorzy stronią od elementów nowoczesnych. Wręcz przeciwnie, ogromną popularnością cieszą się te, które przyczyniają się do ochrony środowiska czy oszczędności w zakresie użytkowania mieszkania. W przestrzeniach loftowych nie brakuje żarówek LED, systemów, dzięki którym udaje się oszczędzać energię elektryczną czy wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here