moda

Czym właściwie jest moda? Otóż są to ogólnie przyjęte trendy, które w pewnym momencie uznajemy za atrakcyjne i wartościowe. W kontekście ubraniowym modę tworzą oczywiście styliści i projektanci. Zwykle to oni narzucają ludziom pewne schematyczne rozwiązania i wskazują na to, co w danym sezonie warto nosić, a z czego lepiej zrezygnować, prezentując różne propozycje głównie na wybiegach, których poszczególne elementy później trafiają do butików i sklepów. Moda damska nie zawsze jest jednak wyznacznikiem dobrego wyglądu. Należy umiejętnie z niej korzystać, aby przy tym przesadnym skupieniu się na trendach nie stracić własnego stylu i własnej osobowości. Idealne odwzorowywanie modnych stylizacji nie jest wcale dobrym przepisem na świetny wygląd. Jak więc właściwie korzystać z trendów?

Klucz to dobrego wyglądu – dopasowanie ubrań do sylwetki

Moda jest oczywiście pewnym stałym elementem życia większości osób, a zwłaszcza kobiet. Teraz każdy interesuje się tym, co na siebie zakłada, bo po prostu nie chce odstawać od innych i pragnie wtopić się w tłum. W ten sposób, posługując się wyłącznie trendami, łatwo można jednak zaburzyć proporcje sylwetki, bo oczywiście nie każde ubranie będzie pasować wszystkim kobietom. Figura sama podpowiada, po jakie rzeczy warto by było sięgnąć. Jeżeli nie jest doskonała i nie wygląda jak sylwetki modelek z wybiegu, należałoby spróbować delikatnie zmienić jej proporcje i ukryć pewne jej aspekty, a inne podkreślić. W tym celu trzeba jednak przede wszystkim poznać swoją figurę. Warto wyznaczyć jej typ, co można uczynić z pomocą opisów poszczególnych sylwetek opublikowanych na różnych stronach internetowych związanych z modą. Jeżeli wychodzi na to, że kobieta jest gruszką, to znak, że najprawdopodobniej chce ona zakryć większy brzuszek, w czym pomogą jej luźne sukienki odcinane pod biustem, ale też spodnie z wysokim stanem i oversizowe marynarki. Gruszki mogą natomiast sięgać po dopasowane góry i rozkloszowane spódnice. W odpowiednio dopasowanych do ciała ubraniach każda sylwetka potrafi zaprezentować się znakomicie!

Czy moda musi być droga?

Często ludzie mają właśnie takie przeświadczenie. Trudno się im dziwić, skoro w tym momencie ceny niemalże wszystkich produktów wyraźnie poszły w górę, przez co ubrania, buty, kalosze i dodatki również stały się znacznie droższe. Naprawdę ciężko znaleźć w stacjonarnym butiku najprostsze i najzwyklejsze spodnie dżinsowe za cenę niższą niżeli sto dwadzieścia złotych. Klasyczne t-shirty kosztują przynajmniej te pięćdziesiąt złotych, a stylowe sukienki na lato i wiosnę są trzykrotnie droższe. Nie każdego na to wszystko stać. Dla niektórych wydatek rzędu chociażby tych stu złotych jest już zbyt duży, a przecież za tę kwotę w stacjonarnych butikach można kupić maksymalnie ze dwie rzeczy. Jak więc wyjść z tej trudnej sytuacji? Z pomocą – jak zawsze zresztą – przychodzi Internet. Odzież online to sposób na wyraźne i efektywne zaoszczędzenie pieniędzy. Z pomocą różnych sklepów internetowych można wybierać stylowe ubrania w korzystnych cenach. Warto też poszperać po aukcjach czy nawet lumpeksach. Ubrania z drugiej ręki również są teraz na topie, zwłaszcza jeśli komuś zależy na nieco oryginalniejszym wizerunku.

Dążenie do odkrycia własnego indywidualnego stylu

W tym wszystkim nie należy jednak zatracić własnego stylu i zmuszać się do kupowania czegoś wyłącznie z powodu panującej na to mody. Każda kobieta wie bardzo dobrze, w jakich rzeczach czuje się najlepiej. To właśnie po nie powinna najczęściej sięgać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here