mech

Coraz więcej współczesnych pracodawców zaczyna rozumieć, jak ważna jest organizacja miejsca pracy. Nie liczy się jedynie spełnienie podstawowych obowiązków z zakresu bezpieczeństwa higieny pracy oraz wyposażenie pracownika w odpowiedni sprzęt. Najlepsi specjaliści potrzebują wysokiej jakości stref biznesowych, które gwarantują najwyższy komfort pracy. Chodzi tutaj o możliwość przebywania w warunkach zapewniających ciszę, odpowiednią wilgotność i jakość powietrza. Dlatego tak bardzo popularne stają się ściany z mchu i innych roślin.

Zalety naturalnych ścian

Już wieki temu odkryto jak bardzo ważny wpływ, na zdrowie i samopoczucie człowieka odgrywa kontakt z naturą. Niestety, zwłaszcza w dużych miastach, strefy zielone zamieniane są na tereny zabudowy inwestycyjnej lub mieszkaniowej. Na co dzień niewiele osób ma okazję do kontaktu ze zbawienną mocą roślin. Powstało na ten temat wiele badań oraz opracowań naukowych. Jednym ze skutecznych rozwiązań takiego problemu jest zmiana warunków pracy w budynkach.

Świadomi pracodawcy coraz chętniej decydują się na stworzenie w pomieszczeniach ścian z roślin. Dzięki temu uzyskują idealną do pracy i życia przestrzeń. Rośliny pozwalają zredukować poziom stresu i zapewniają ogólne dobre samopoczucie. Codzienne przebywanie w takich warunkach można porównać do kojącego spaceru w lesie.

Ważnym atutem roślinnych ścian jest także ich dźwiękochłonność. Pracy w korporacji towarzyszy nieustanny hałas. W rezultacie pracownicy cierpią na bóle głowy, złe samopoczucie i odczuwają ciągły stres. Redukcja hałasu przynosi konkretne korzyści dla pracownika jak również dla pracodawcy. Pracownicy lepiej się czują. Dzięki temu są bardziej produktywni. Rzadziej chodzą na zwolnienia. Zielony kolor roślin pozwala rozluźnić zmysły i działa kojąco na oczy zmęczone pracą przy komputerze.

Gdzie zamówić ścianę z mchu?

Z całą pewnością godnym polecenia sprzedawcą jest firma Greenmood.pl, której siedziba mieści się w Poznaniu. Katalog produktów obejmuje instalacje, których głównym budulcem jest:

  • mech chrobotek,
  • mech poduszkowy,
  • mech uzupełniony inną roślinnością.

Mech wykorzystywany do tworzenia roślinnych ścian pozyskiwany jest tradycyjnymi metodami, zgodnie z zasadami zrównoważonej dbałości o środowisko. Warto podkreślić, że mech chrobotek posiada właściwości ognioodporne, jest stosowany w pomieszczeniach o minimalnej wilgotności względnej na poziomie 30%. Jednocześnie nie wymaga żadnej pielęgnacji.

Z kolei główną zaletą mchu poduszkowego są jego właściwości dekoracyjne. Dzięki niemu można bowiem uzyskać trójwymiarowy efekt. Mech poduszkowy gwarantuje także najlepsze właściwości izolacji akustycznej. Soczysty kolor zieleni mchu działa kojąco na zmysły.  

Możliwość personalizacji aranżacji

Atutem firmy Greenmood jest zarówno szeroka wiedza w zakresie roślin, jak i również możliwość dostosowania się do konkretnych potrzeb klienta. W opcji dostępne są bowiem gotowe pomysły na kompozycje ścienne z mchu, jak również możliwość zamówienia indywidualnego projektu.

Na uwagę zasługują kolekcje designerskie. Mech i inne rośliny stabilizowane są w metalowych ramach. Do wyboru są produkty o zróżnicowanej konstrukcji i kształcie. Co ciekawe, w ofercie znajdują się także obrazy z mchu, zielone logo, drzewa stabilizowane i akcesoria do tworzenia grafiki na ścianach z mchu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here