wózek

Wózek to jedno z najważniejszych akcesoriów, które muszą zakupić rodzice, gdy urodzi im się dziecko. Nie jesteśmy bowiem w stanie nosić maluszka ciągle na rękach. Na spacerze jest to wręcz niebezpieczne. Wózek zatem odciąża rodziców i gwarantuje dziecku bezpieczny spacer. Podczas wyboru wózka warto kierować się swoim stylem życia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zadać sobie kilka ważnych pytań, które dotyczą: rodzaju terenu, w których mamy zamiar spacerować, sposobu przemieszczania się oraz oczekiwań w zakresie dostępności dodatkowych akcesoriów do wózka.

Wózek dziecięcy do miasta czy w teren?

Rodzaj powierzchni, po której zamierzamy spacerować, to podstawowe kryterium przy wyborze wózka dziecięcego. W sprzedaży dostępne są bowiem modele z większymi lub mniejszymi kółkami oraz zakresem amortyzacji. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście i planujemy spacerować jedynie po gładkich i utwardzonych powierzchniach to z powodzeniem możemy kupić wózek z małymi kółkami.

Jeśli natomiast zależy nam na spacerowaniu po nieutwardzonych terenach lub mieszkamy przy ulicy, którą wyłożono kostką brukową, to z całą pewnością powinniśmy dobrze przyjrzeć się zarówno kołom, jak i amortyzacji. W ten sposób zagwarantujemy zarówno sobie i dziecku przyjemne spacery. 

W tym celu należy odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep z wózkami. Jeśli chodzi o Warszawę, to warto udać się na ulicę Słupską 30. Sprzedawca proponuje wózki takich renomowanych producentów, jak: Anex, Baby Monsters, Bebetto, Bugaboo, Chicco, Cybex, Easywalker, Espiro, Joie, Kinderkraft, Lionelo, Maxi Cosi, Recaro, Thule czy X-Lander.

Osobom, które nie wyobrażają sobie życia bez biegania lub jeżdżenia na rowerze, na pewno spodobają się wózki biegowe. Miłośnicy sportów najchętniej wybierają modele firmy Thule. Produkty te gwarantują dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort jazdy. W opcji są wózki przeznaczone dla jednego lub dwojga dzieci.

Wózek z fotelikiem czy bez?

Spora część producentów posiada w swoim asortymencie wózki, które sprzedawane są wraz z fotelikiem. Takie produkty określane są wtedy jako wózki 2w1 lub wózki 3w1. Jednym z elementów zestawu jest wtedy właśnie fotelik służący do przewozu dziecka w samochodzie. Niektórzy rodzice chętnie decydują się na gotowy komplet, inni wolą samodzielnie dobrać fotelik albo w ogóle go nie potrzebują.

Główną zaletą takich fotelików jest ich kompatybilność z wózkiem. Jeśli wybieramy się na przejażdżkę samochodem, to instalujemy w nim fotelik. Na miejscu możemy go szybko odpiąć i zamontować w wózku bez konieczności wyjmowania i przekładania dziecka. To świetne rozwiązanie, szczególnie w jesienne i zimowe dni.

Wózki z dedykowanymi akcesoriami czy bez?

Podczas wyboru wózka dziecięcego równie ważna jest kwestia dostępności dodatkowych do niego akcesoriów. Chodzi przede wszystkim o folię przeciwdeszczową, moskitierę, torbę podręczną, uchwyt na kubek lub butelkę, rękawiczki, przykrycie na nóżki do gondoli i siedziska spacerowego, dostawkę do wózka, śpiworek. Każdy z producentów prowadzi swoją własną politykę w tym względzie.

Niektórzy z nich dodają większość z tych akcesoriów jako wyposażenie podstawowe, inni proponują możliwość indywidualnego dokupienia. Jeśli zależy nam na tym, aby wózek był dobrze doposażony, to bez wątpienia należy sprawdzić ofertę produktów marki Adamex, Anex lub Joie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here