szambo 10m3

Wybranie porządnego zbiornika na szambo nie jest prostym zadaniem zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Aby dokonać udanego zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które dokładnie opisano w niniejszym artykule. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom zdecydowanie łatwiej będzie Państwu wybrać idealne szambo betonowe 10m3 w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nowoczesne zbiorniki od renomowanego producenta

Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście oryginalne szambo od renomowanego producenta, które wykonane jest z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Godne uwagi jest między innymi szambo 10m3 z tanie-szambo24.pl, które w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Betonowe szambo jest bardzo wytrzymałe, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadanie. Rekordy sprzedaży biją przede wszystkim szamba jednokomorowe. Są to bardzo szczelne i solidne zbiorniki, które wyposażone są w standardowe otwory umożliwiające bezproblemowe podłączenie wszelkich niezbędnych przyłączy wejściowych i wyjściowych. Pamiętać należy również o tym, że niezbędny jest oczywiście porządny kominek wentylacyjny.

Najpopularniejsze zbiorniki na szambo

Jak wspomniano we wstępie, wybór zbiornika na szambo jest dość trudnym zadaniem zwłaszcza jak nie zna się za bardzo na tego typu konstrukcjach. W wielu gospodarstwach domowych doskonale sprawdzą się szamba dwukomorowe, które jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w dwie przestrzenie. Specjalna przegroda oddziela część stałą od płynnej. Jak łatwo się domyślić w jednym zbiorniku przechowywane są wyłącznie nieczystości stałe, a w drugiej nieczystości płynne. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Dzięki tego typu konstrukcji można zastosować różne szczepy bakterii. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można liczyć na zdecydowanie szybsze rozkładanie nieczystości.

Jaki zbiornik na szambo wybrać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że szambo jednokomorowe jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Warto wyraźnie zaznaczyć, że konstrukcje tego typu nie wymagają również żadnych dodatkowych formalności. Bezodpływowe szambo betonowe 10m3 nie wymaga oczywiście pozwolenia na budowę. Jedyne o czym należy pamiętać to zgłoszenie montażu zbiornika. Przy większych zbiornikach niezbędne jest oczywiście stosowne pozwolenie. Modele dwukomorowe są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Największym atutem są oczywiście kwestie czysto ekonomiczne. Co prawda zbiornik przy zakupie jest nieco droższy, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Dzięki systemowi drenażowemu można rozprowadzić część płynną poza zbiornik. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to wolniejsze zapełnienie zbiornika. Koszty wywozu szamba są niestety coraz większe, dlatego też tym bardziej pamiętać należy o tym aspekcie. Oprócz betonowych szamb można wybrać także modele żelbetonowe.

Moda na zbiorniki trzykomorowe

W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają rewelacyjne zbiorniki trzykomorowe, które dostępne są w tanie-szambo24.pl. Pamiętać należy jedynie o tym, aby inwestować w certyfikowane zbiorniki, które posiadają stosowne atesty. Szamba trzykomorowe jak sama nazwa wskazuje zbudowane są z trzech oddzielnych komór. Jest to idealnie rozwiązanie dla osób, które posiadają dość dużą działkę. Tylko na większej działce można wykonać rozprowadzanie instalacji do parownika oraz oczyszczania ścieków. Dobrym pomysłem jest także dokupienie dodatkowych włazów żeliwnych, które wyróżniają się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli chodzi o dodatkowe elementy to przydać mogą się także specjalne płyty najazdowe, które umożliwią przejazd samochodów. Tego typu konstrukcje sprawdzą się na mniejszych posesjach, gdzie nie ma wydzielonego miejsca na zaparkowanie auta. Osoby, które nie wiedzą jakie szambo betonowe wybrać mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here