Jaki basen do ogrodu wybrać

Lato zbliża się wielkimi krokami i właśnie teraz jest odpowiedni czas na to, aby wybrać idealny basen do ogrodu. To jeden z elementów, który służy w celach rozrywkowych, ale też odprężających, nie ma też wątpliwości, że basen zawsze świetnie sprawdza się podczas upałów, aby nieco schłodzić ciało. Jaki basen wybrać, aby w pełnym komforcie mogli korzystać z niego wszyscy domownicy? Poznaj najpopularniejsze modele i wybierz ten, który sprawdzi się na Twoim terenie zielonym. 

Basen ogrodowy — aspekty praktyczne

Oczywiście, że najbardziej komfortowy jest duży basen montowany w ziemię na stałe. Taka inwestycja wiąże się jednak z ogromnymi wydatkami. Doskonałą alternatywą mogą być więc baseny ogrodowe stelażowe, których rozmiar i głębokość mogą być naprawdę imponujące. 

Jeśli zdecydujesz się na basen ze stelażem, musisz wiedzieć, że dostępne są do niego różnego rodzaju akcesoria, na przykład drabinka do wychodnego wchodzenia i wychodzenia z wody. Basen ze stelażem sprawdzi się w większych ogrodach, jeśli mają korzystać z niego liczni domownicy. Ponieważ jest głęboki, podczas pluskania się dzieci, musi być zachowane optymalne bezpieczeństwo, zaś sami najmłodsi muszą pozostawać pod opieką osób dorosłych. 

Nie ma jednak wątpliwości, że to jeden z lepszych basenów sezonowych. Wyróżnia się trwałością i niezwykle mocnym materiałem, dzięki czemu można z niego korzystać przez wiele sezonów. 

Wybierając basen do ogrodu, nie patrz na oszczędności finansowe, ponieważ niska cena wiąże się w tym przypadku z raczej kiepską jakością. Zwracaj uwagę na indywidualne potrzeby, ilość domowników, wiek i wzrost dzieci, ale też czynniki ekonomiczne. Do dużego basenu trzeba wlać więcej wody, a trudem może być jej utrzymanie w należytym stanie. Do największym basenów warto dokupić również filtr. 

Baseny ogrodowe dla dzieci 

Najmłodsi mogą korzystać z płytkich baseników dmuchanych, które są niewielkich rozmiarów i sprawdzą się w każdym, nawet małym ogródku. Baseny pompowane są tanie, kupisz tego rodzaju ogrodową atrakcję już za kilkanaście złotych. Pamiętaj jednak, że nie są to wyroby zbyt trwałe, dlatego najczęściej służą tylko przez jeden sezon. 

Dla małych dzieci tego rodzaju baseny są najlepszą opcją, co nie oznacza oczywiście, że zabawa w wodzie może przebiegać bez kontroli osób dorosłych. 

Co ciekawe, te najmniejsze, najtańsze i najprostsze w obsłudze baseny dziecięcy mogą być dodatkową dekoracją ogródka, a już na pewno staną się atrakcyjną zabawką dla najmłodszych. Można nabywać je w licznych kolorach, wzorach, o różnych kształtach. Świetnie sprawdzają się baseny z daszkiem, które dodatkowo chronią przed słońcem oraz te z dmuchanymi zjeżdżalniami, aby frajda z zabawy w wodzie była jeszcze większa. 

Jeśli chcesz cieszyć się basenem we własnym ogrodzie przez długi czas, pamiętaj o jego czyszczeniu i chowaniu przed sezonem zimowym. Dbaj również o czystość wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here