Ile zarabia się w Warszawie

Sytuacja ekonomiczna w naszym kraju zmienia się jak w kalejdoskopie. Osoby, które jeszcze nie tak dawno potrafiły wyciągać jedne z najwyższych pensji w kraju, w tym momencie muszą pogodzić się z życiem za najniższą krajową lub niewiele wyższe stawki. Jest po prostu ciężko. Nawet w stolicy te pensje nie wyglądają wcale imponująco, choć to wszystko też zależy w dużej mierze od tego, o jakiej specjalizacji zawodowej w ogóle mówimy. Zarobki w Warszawie mogą być przecież niskie czy przeciętne, ale mogą być również bardzo wysokie i w stu procentach zadowalające. Jak więc one wyglądają tak konkretniej w przypadku różnych branż? Ile zarabiają przedstawiciele różnych zawodów w stolicy naszego kraju?

Mimo tego, że mamy teraz do czynienia z naprawdę ciężkimi czasami, w których wszystkich przytłoczyła pandemia doprowadzająca powoli do upadku wielu firm, nie tylko tych małych, statystyki cały czas podają, że nasze pensje z roku na rok wzrastają. Może nie jakoś drastycznie i nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale mimo wszystko wraz z upływem czasu stają się one wyższe. A warto doceniać to, co się ma. Akurat stali mieszkańcy Warszawy i osoby, które po prostu w tym mieście pracują znajdują się w dużo lepszym położeniu (przynajmniej pod względem zawodowym) od reszty społeczeństwa.

Przeczytaj też: https://finanse.wp.pl/praca-w-warszawie-2021-na-jakie-wynagrodzenie-mozna-liczyc-6616550466415136a

Zarobki w Warszawie

Szacuje się, że pensje uzyskiwane w samej Warszawie mogą być nawet o kilka procent wyższe od pensji uzyskiwanych na tych samych stanowiskach, tyle że występujących w pozostałych częściach województwa mazowieckiego (a nie w Warszawie). Największy wpływ na wysokość tych zarobków ma jak zawsze kategoria zawodowa. Ile można zarobić w Warszawie? Oczywiście można by tu powiedzieć o wyjątkach, jakimi będą pensje w wysokości dwudziestu tysięcy złotych, jednakże dla większości osób o wiele bardziej interesujące okażą się takie przeciętne i średnie zarobki warszawskich pracowników. Jak więc one wyglądają? Otóż to zależy od kategorii. W tym momencie najwyższymi pensjami chwalą się pracownicy branży IT, czyli branży związanej z tworzeniem i ogólnie rzecz biorąc rozwojem oprogramowania.

Programiści są chyba najlepiej opłacani. Niewiele mniej zarabiają od nich testerzy oprogramowania. Drugą najbardziej atrakcyjną branżą pod względem wysokości dochodów jest natomiast marketing, który ma też tę dodatkową zaletę, że oferuje całe mnóstwo wolnych wakatów – zarówno dla osób wykształconych, jak i tych po szkołach średnich lub niemających żadnego wykształcenia. Dalej na liście dochodowych branż występują bankowość, finanse i ekonomia. To właśnie w te specjalizacje warto uderzać, jeżeli chce się prowadzić życie na godnych warunkach.

Po zdobyciu informacji na temat tego, jakie zawody opłaca się wykonywać w Warszawie, trzeba jeszcze pomyśleć o tym, gdzie szukać ofert pracy w Warszawie. A takie poszukiwania najefektywniej przeprowadza się oczywiście w Internecie, w którym nie brakuje ofert pracy związanych ze wszystkimi wymienionymi powyżej kategoriami. Pracy można też szukać przez znajomych. Czasem jest to nawet lepsza opcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here