Badminton

Badminton to bardzo ciekawa dyscyplina sportowa, która nadal nie cieszy się w naszym kraju zbyt dużą popularnością. Dość powiedzieć, że spora część naszych rodaków nie potrafi nawet poprawnie wymówić nazwy tego sportu – mnóstwo razy, także z ust osób pracujących w telewizji, mieliśmy okazję usłyszeć o „babingtonie” lub jeszcze dziwniej brzmiących wymysłach. Tymczasem, badminton to bardzo prosta i ciekawa gra, w zasadzie dla każdego. Do rozegrania partii potrzeba tylko chęci, odrobiny wolnej przestrzeni i co najmniej dwóch chętnych osób. Zachęcamy do dalszej lektury tego wpisu, w którym opowiemy sobie o tej grze nieco więcej.

Do badmintona nie potrzeba wiele sprzętu

Największą zaletą tego sportu, który największą popularnością cieszy się we wschodniej Azji, a od 1992 roku jest oficjalnie dyscypliną olimpijską, jest jego prostota. Gra jest banalnie prosta, a do rozegrania pełnoprawnego meczu nie potrzeba zbyt dużej ilości sprzętu. W zasadzie, osobom grającym w badmintona potrzebne są jedynie rakietki oraz lotka. Te elementy wyposażenia umożliwią dwóm osobom grę w badminton, którą nazwalibyśmy wersją demo. Do rozegrania prawdziwego meczu, potrzebne jest bowiem jeszcze wymiarowe boisko oraz siatka – zawieszona na wysokości 1,55 m. Dla swojej wygodny warto ubrać się również w wygodną odzież – najlepiej stricte sportową.

Oczywiście, wraz z rozwijaniem swoich umiejętności w tej grze, warto postawić na nieco większa profesjonalizację i doinwestowanie swojego sprzętu. Osoby, które wiążą z tą dyscypliną swoją przyszłość lub po prostu chcą grać na nieco wyższym poziomie, powinno przede wszystkim zadbać o profesjonalną rakietę. Jej ważnym elementem będzie owijka do rakiety badminton, która gwarantuje pewniejszy uchwyt i znacznie zwiększa komfort podczas gry.

Można grać w zasadzie wszędzie

Wiele osób traktuje badmintona jako stricte wakacyjną grę – element wprowadzenia do swojego wypoczynku niewielkiej ilości aktywności fizycznej czy też urozmaicenie wypadu nad jezioro, biwak, piknik. Nic dziwnego – dwie rakiety, lotka (a najlepiej dwie, na wypadek gdyby jedna się uszkodziła) nie zajmują zbyt wiele miejsca – czy to w bagażniku samochodu, czy nawet w nieco większej torbie. Można zainwestować również w specjalny pokrowiec na rakietki, który również pomieści cały potrzebny do gry sprzęt – zmieści się w nim także owijka do rakiety badminton, która przyda się graczom traktującym ten sport nieco bardziej poważnie. Badminton to gra idealna na wakacje – wymusza na grających odrobinę ruchu, ale nie jest zbyt skomplikowana. Jest to także przede wszystkim świetna zabawa.

Spróbuj swoich sił w badmintonie

Jeśli więc szukasz gry, która nie będzie wiązała się z większym wysiłkiem fizycznym, i do której bez wahania możesz zaprosić znajomych lub rodzinę – spróbujcie swoich sił w badmintonie. To bardzo łatwa i wyjątkowo wciągająca dyscyplina sportowa, która nie wymaga od Ciebie ani doskonałej kondycji, ani sporych umiejętności technicznych, ani dużego nakładu finansowego. Do zagrania meczu potrzebujesz jedynie dwóch rakiet, pary nieuszkodzonych lotek, ewentualnie siatki, którą zawiesisz na odpowiedniej wysokości (nie jest to jednak konieczne) oraz oczywiście, osoby chętnej do gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here